webinarserie “Bouwmaterialen van de toekomst”

geplaatst in: Agenda archief, English, In de kijker | 0

vrijdag 30 april   -  donderdag 08 juli 

Een natureplus webseminarserie met 6 evenementen van16 april tot 8 juli.

 

Voor Duitse tekst kijk op Naturplus.org

Voor Engelse tekst kijk op Kennisbank biobasedbouwen.nl

"Bouwmaterialen van de toekomst" presenteert bouwmaterialen die een intergraal antwoord bieden op de vraag naar echte duurzaamheid.

Bijna geen enkel ander onderwerp is zo verbonden met het idee van de toekomst als bouwen. Generaties mensen zullen wonen, leven en werken in de gebouwen die we binnenkort bouwen. Hoe gaan we dan om met het gebruik van de gebouwen? Welke materialen gebruiken we om de toekomst vorm te geven? Dit gaat om meer dan de technische geschiktheid en de prijs van materialen.

Duurzaam bouwen betekent een verantwoord gebruik van hulpbronnen en energie bij de fabricage en selectie van bouwmaterialen. Bij de realisatie van een conventioneel nieuw gebouw wordt de helft van het totale energieverbruik gebruikt voor de bouw als wordt uitgegaan van een operationele periode van 50 jaar. Ook het verbruik van hulpbronnen in de bouwsector is niet duurzaam. In veel landen in Europa bestaat meer dan 50 procent van het totale geproduceerde afval uit bouw- en sloopmaterialen.

De bouwmaterialen van morgen

De bouwmaterialen van de toekomst moeten een volledig antwoord geven op de vraag naar duurzaamheid:

  • ze moeten duurzaam zijn,
  • geproduceerd met een zo laag mogelijk gebruik van energie en grondstoffen,
  • herbruikbaar of op zijn minst hoogwaardig recyclebaar en
  • vrij van schadelijke stoffen.

In 2020 bespraken we de bijdrage van bouwmaterialen aan het behoud van hulpbronnen in onze reeks webseminars over de "Circulaire economie". Laten we in 2021 eens kijken naar de bouwmaterialen van morgen.

De natureplus webseminarserie "Bouwmaterialen van de toekomst" werpt licht op veelzijdige materialen en innovatieve bouwproductoplossingen samen met experts uit de wetenschap. Met specifieke toepassingsvoorbeelden laten architecten zien hoe klimaat- en hulpbronnenbesparend en dus duurzaam bouwen tegenwoordig kan worden gebouwd. Naast hout, baksteen en klei als veelzijdige “klassiekers” komen fascinerende “nieuwkomers” aan bod met bamboe en andere verrassende bouwmaterialen. Elk webseminarie is gewijd aan een van deze bouwmaterialen, met drie webseminars in het Duits en drie in het Engels. De evenementen duren elk ongeveer 2,5 uur. Er zijn gewoonlijk elk vijf lezingen.

Architects for Future A4F ondersteunt de serie webseminars als officiële samenwerkingspartner. 

Voorlopig programma

Webseminarie 1 WOOD | HOUT

16/04/2021 10.00 uur (presentatie in het Duits)
met Prof. Dipl.-Ing. Architect Ludger Dederich, Rottenburg University of Forestry

Webseminarie 2 BRICK | STEEN

30/04/2021 10.00 uur (presentatie in het Engels)
o.a. met Gerhard Koch, Vereniging van Oostenrijkse steenfabrieken

Webseminarie 3 LEHM | LEEM

21.05.2021 10.00 uur (presentatie het Duits)
met Prof. Dr.-Ing. Christof Ziegert, ZRS Architects Engineers

Webseminarie 4 BAMBOO | BAMBOE

04.06.2021 10.00 uur (presentatie in het Engels)
o.a. met Prof. Dipl. Arch. Dirk E. Hebel, Karlsruhe Institute of Technology

Webseminarie 5 SECUNDAIR BOUWMATERIAAL 

18/06/2021 10.00 uur (presentatie in het Duits)
bijvoorbeeld met Nils Nolting, Cityförster architecture + urbanism

Webinar 6 WIE ZOU DIT HEBBEN GEDACHT?

08.07.2021 16.00 uur (presentatie in het Engels) 
met Dr. Sascha Peters, HAUTE INNOVATION toekomstbureau voor materiaal en technologie

Meer informatie over het programma en de mogelijkheid om u aan te melden vindt u op de website van Natureplus .

Er zijn kosten aan verbonden om aan een of meerdere webinars deel te nemen.

U kunt zich ook direct aanmelden  

Terug naar agenda

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *